#RBI
  *news
  *plebiscyt EchaMiasta
  *sponsorzy
  *patronat
  *press room
 #Galeria
 #Po co to wszystko
 #Video
 #Historia
  *nasze gwiazdy
  *laureaci
  *RBI 2001
  *RBI 2002
  *RBI 2003
  *RBI 2004
  *RBI 2005
  *RBI 2006
  *prasa
  *opinie
 #Forum
 #Organizator
 #Polecamy

  KillJoy

KillJoy

24 kwietnia 2006 roku miała oficjalną premierę w Polsce płyta "Enemigo". Album ukazał się na licencji Metal Mind Production (www.metalmind.com). Pod koniec czerwca płyta ukaże się w Europie Zachodniej nakładem Shark Records. Do tytułowego utworu został zrealizowany teledysk z gościnnym udziałem Titusa i Doroty Stalińskiej.

Historia nasza przedstawia się mniej więcej tak.... Na początku 1998 r. postanowiliśmy wytrzeźwieć po pięciu latach wzmożonego "grania" w Mystic Side (informacje dotyczące lat 1993-95 i wcześniejszych znajdziecie niebawem na stronie). A więc we wspomnianym 1998r. w składzie: Adrian Ruda, Marek Ludwicki, Wojciech Bujoczek, Wojciech Gajda i Adam Rogowicz powstał KILLJOY. Początkowe oblicze zespołu było raczej rockowe, lecz po kilku miesiącach powróciliśmy do cięższego brzmienia, jednak bardziej heavy metalowego niż w thrashowym Mystic Side. Po trzech demówkach zarejestrowanych na sali prób (Invite Us To Your Party, Killjoy Happens i Access Denied) i kilkunastu klubowych koncertach we wrześniu 2000r. grupę opuścił Adrian Ruda. Jego następcą został Marcin BRUNO Bruner. Od tego momentu styl zespołu ustabilizował się. Zrezygnowano z lżejszych rockowych numerów na rzecz klasycznego heavy metalu, nie pozbawionego jednak mocniejszych elementów.

Przy współpracy m.in. z Henrykiem "Hansem" Brumerem i Adamem Eckelmanem, Killjoy koncertuje po mniejszych i większych koncertach m.in. z: ONA, Armia, Horrorscope, The No Mads, Thorn.S, Gang Olsena, Experiment, Inside Out i innych.

W 2002 roku zespół rejestruje w "Mamut" Studio" pod czujnym okiem Macka Mularczyka demo "... A drug called reality", które z różnych względów jest jedną z najdłużej nagrywanych demówek na świecie:). W połowie 2002 roku nastąpiła prawie półroczna przerwa w graniu koncertów. Perkusista Marcin Bruner na swoim motocyklu ulega wypadkowi, łamiąc sobie parę potrzebnych do grania kości. W tym jednak czasie muzycy zespołu udzielają się w zespołach Inside Out, Gang Olsena, Experiment, Undivided. Stale jednak tworząc nowy materiał dla Killjoy'a.

Pod koniec 2002 roku, po powrocie do zdrowia perkusisty, zespół powraca grania koncertów i tworzenia nowego materiału.

Pod koniec lata 2003 zespół przystąpił do nagrania nowego mini albumu o wdzięcznym tytule "Back To The Past". Jednak sesja ta prowadzona w warunkach domowych została przerwana ze względów technicznych. Pozwoliło to jednak na przygotowanie imprezy z okazji 10 lecia zespołu (biorąc pod uwagę czas od powstania Mystic Side). Urodziny te odbyły się 17.01.2004r. w klubie Jowisz w Rudzie Śląskiej, a wśród gości którzy zaprezentowali się na scenie razem z zespołem byli m.in. Titus z Acid Drinkers, P. Luczyk z Kat, Ziuta z Tuff' Euff, członkowie zespołu Horrorscope oraz pierwszy skład Mystic Side.

Krótko po tej imprezie zespół rozpoczął współpracę z Robertem Dłucikiem. Zajął się on sprawami organizacyjnymi, co zaowocowało większą ilością granych koncertów, wywiadami radiowymi i prasowymi.

Latem 2004 w studiu ZED w Olkuszu zespół nagrał w końcu mini album "Back To The Past", który światło dziennie powinien ujrzeć na przełomie września i października. Od września oprócz grania koncertów rozpoczęto tworzenie całkiem nowego pełnometrażowego materiału pod roboczym tytułem "Enemigo". Wejście do studia jest planowane na marzec 2005r.

KillJoy - zdjęcie zespołu

Materiały pochodzą ze strony: www.killjoy.republika.pl

Naszym dobrym partnerem jest Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku.

Lubimy Planetarium :)
© Hosting dla firm   

Warto zobaczyć: Fitness Ruda Śląska, Kamerowanie