#RBI
  *news
  *plebiscyt EchaMiasta
  *sponsorzy
  *patronat
  *press room
 #Galeria
 #Po co to wszystko
 #Video
 #Historia
  *nasze gwiazdy
  *laureaci
  *RBI 2001
  *RBI 2002
  *RBI 2003
  *RBI 2004
  *RBI 2005
  *RBI 2006
  *prasa
  *opinie
 #Forum
 #Organizator
 #Polecamy

  Robert Dłucik Redaktor Wiadomości Rudzkich

Pamiętam jak do redakcji gazety przyszedł wysoki, chudy młody człowiek. Powiedział, że organizuje festiwal rockowy. To było pięć lat temu, a ów człowiek nazywał się Adam Łukaszczyk. Jako fan rocka pomysł takiej imprezy w Rudzie Śląskiej od razu „kupiłem”. Ale szczerze mówiąc, że nie do końca wierzyłem że starczy chęci, zapału i kasy na kolejne edycje. Raz że rock nie jest gatunkiem muzycznym, który chętnie otwiera kieszenie sponsorom. A dwa, że miał to być dość nietypowy festiwal rockowy. Nazwa „Rock bez igły” zobowiązywała, lecz przyjęte założenie propagowania muzyki rockowej bez jakichkolwiek używek na starcie eliminowało grono firm które mogłyby wyłożyć pieniądze.

Po dwóch dużych, plenerowych imprezach przyszedł moment załamania. Władze miasta nagle straciły zainteresowanie czymś takim jak „Rock bez igły”. Adam całkiem serio myślał nawet nad zawieszeniem przedsięwzięcia, co skutecznie wybiliśmy mu z głowy. Na szczęście...

Bo rok temu na wielki plenerowy koncert na chorzowskich Polach Marsowych przyszło kilka tysięcy ludzi. Duża scena, fajne brzmienie, efektowne światła, dobre kapele i wspaniale bawiący się tłum. Czego chcieć więcej od rockowej imprezy? I czy można sobie wyobrazić bardziej okazały jubileusz?

„Rock bez igły” na dobre wpisał się do kalendarium festiwali. Dowodem liczba płyt, które jury co roku dostaje do przesłuchania by wybrać finałową ekipę. Warszawa, Słupsk, Łódź, Poznań – koperty z takimi adresami nie są rzadkością.

To właśnie na „Rocku bez igły” zwyciężał K2, dziś jeden z najbardziej obiecujących zespołów młodego pokolenia. Teraz mający na koncie płytę w dużej wytwórni i udział w paru prestiżowych festiwalach.

Adam parę razy wspominał, że chciałby zaprosić na „Rock bez igły” zagraniczne kapele. Dotąd nie udało się zrealizować tych planów. Ale jak go znam, to kolejny jubileusz będziemy świętować w międzynarodowym gronie...

Robert Dłucik
Redaktor Wiadomości Rudzkich

Naszym dobrym partnerem jest Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku.

Lubimy Planetarium :)
© Hosting dla firm   

Warto zobaczyć: Fitness Ruda Śląska, Kamerowanie