#RBI
  *news
  *plebiscyt EchaMiasta
  *sponsorzy
  *patronat
  *press room
 #Galeria
 #Po co to wszystko
 #Video
 #Historia
  *nasze gwiazdy
  *laureaci
  *RBI 2001
  *RBI 2002
  *RBI 2003
  *RBI 2004
  *RBI 2005
  *RBI 2006
  *prasa
  *opinie
 #Forum
 #Organizator
 #Polecamy

  K2 - II edycja

Zespół K2 powstał w Dąbrowie Górniczej w 2000 roku. Już w pierwszym okresie działalności został laureatem wielu ogólnopolskich i lokalnych przeglądów oraz festiwali. Zespół od początku bardzo wyróżniał oryginalny image oraz brak tradycyjnego perkusisty, którego zastąpiły elektroniczne bity. Grają muzę ogólnie określaną jako rock, jednak nie starają się nawiązywać do jego korzeni. O twórczości decydują bardzo różnorodne fascynacje i upodobania muzyczne artystów, których nie da się opisać w kilku słowach. Mówią że tworzą przede wszystkim dla słuchaczy, ale również dla zaspokojenia własnych potrzeb twórczych. Starając się przy tym dotrzeć do jak największej rzeszy odbiorców, koncertując dość często w wielu ciekawych miejscach. Nie omijają również wszelkich przeglądów i festiwali, czego dowodem mogą być: III miejsce na Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Rockowych w Andrychowie, I nagroda w Śląskiej Kuźni Talentów w Siemianowicach Śląskich czy III miejsce na Festiwalu "Ogień duszy" w Opalenicy. Miłymi wydarzeniami były też występy w programach telewizyjnych "Rower Błażeja" w TVP1 i "Telemikser" w TVP Katowice. W maju 2001 roku ukończyli drugie już demo pt. "sucha i", do którego posłuchania serdecznie zapraszają.

Na początku 2004 roku zespół zamknął się w we własnym studiu aby zarejestrować materiał na debiutancką płytę. Członkowie K2 sami nagrali i wyprodukowali utwory opierając się wyłącznie na własnej świadomości muzycznej, czego wynikiem było nowe, ciekawe brzmienie. Zespół zrealizował też samodzielnie teledysk, który został nominowany do nagród na wielu festiwalach filmowych. To dowód na to, że K2 myśli wieloplanowo i doskonale czuje się nie tylko na polu muzycznym ale także multimedialnym. Zarejestrowany materiał muzyczny zaowocował w marcu 2004 podpisaniem kontraktu z wytwórnią Universal i wydaniem go w postaci debiutanckiej płyty K2 pt. "Wrzazg". Album spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem zarówno ze strony słuchaczy jak i krytyków. Jeden z nich tak napisał o "Wrzazgu" w swojej recenzji: ""Płyta, która powinna postawić K2 ponad wszystkimi młodymi, a starszych przyprawić o zazdrość. Dlaczego? Bo "Wrzazg" orzeźwił numetalowego trupa".

W wakacje 2004 zespół zagrał dwa koncerty na Festiwalu Rockowym w Węgorzewie, gdzie zupełnie zaskoczył a zarazem oczarował publiczność ogromną dawką energii i "niby teatrem", który rozgrywał się na scenie. Kwartet z Dąbrowy Górniczej K2 wstępując w grono zespołów spod znaku Nowej Energii przełamuje barierę dźwięku i ustanawia nową jakość. Oryginalność muzyki, brzmienia oraz wizerunku jest wynikiem w pełni autorskiego stworzenia całego projektu. Muzycy K2 potwierdzili tą płytą swoją wszechstronność. Absolutną nowością wśród rockowych zespołów jest granie z bitami w miejsce tradycyjnego perkusisty. Ogromna ilość koncertów, które K2 zagrało pozwoliło mu pozyskać dużą rzeszę wiernych fanów. To, że zespół gra świetne koncerty znalazło swoje potwierdzenie - w 2003 roku miesięcznik "Metal Hammer" uznał koncert K2 w Katowicach "koncertem roku" w swoim podsumowaniu.

Materiały pochodzą ze strony: www.k2.art.pl


Naszym dobrym partnerem jest Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku.

Lubimy Planetarium :)
© Hosting dla firm   

Warto zobaczyć: Fitness Ruda Śląska, Kamerowanie