#RBI
  *news
  *plebiscyt EchaMiasta
  *sponsorzy
  *patronat
  *press room
 #Galeria
 #Po co to wszystko
 #Video
 #Historia
  *nasze gwiazdy
  *laureaci
  *RBI 2001
  *RBI 2002
  *RBI 2003
  *RBI 2004
  *RBI 2005
  *RBI 2006
  *prasa
  *opinie
 #Forum
 #Organizator
 #Polecamy

  Mała Armia Antynarkotykowa

Mała Armia Antynarkotykowa

21 września w dniu festiwalu "Rock bez Igły z WSB" na Pola Marsowe wytaczamy ciężkie działa! Do naszej wspólnej idei włączyła się Grupa Śląsk ze swoją Małą Armią. W czasie trwania koncertów bedziecie mogli zwiedzać militarne zabawki, a także nimi pojeździć. Gorąco zapraszamy!!!

informacje o "Grupie Śląsk"

(....początek)
.....istniejemy od 1992 roku. Najpierw jako grupka przyjaciół tworzących zalążek Zabrzańskiej Grupy Płetwonurków „Delfiny”. Powódź stulecia w 1997 roku w której bralismy udział jako pletwonurkowie – ratownicy, wielokrotne akcje poszukiwawcze dokonywane na prośbę policji i rodzin ofiar osób zaginionych pod wodą ....... W 2000 roku powołaliśmy do życia ZGP „Delfiny” – Stowarzyszenie mające na na celu skupienie doskonałych fachowców : Ratowników którzy potrafili dzialać w ekstremalnych warunkach jakim jest środowisko podwodne. Załozeniem było wypełnienie luki w słuzbach ratowniczych które w niewielkim stopniu dysponowały wyszkoloną kadrą płetwonurków. ....jednakże powoli aczkolwiek sukcesywnie nastąpił wzrost zainteresowania szeroko pojętym ratownictwem zawodowym. Spowodowało to rezygnację z usług społeczników takich jak my.

(...osiagniecia)
Nie zabrakło nam jednak „pracy” w której mogliśmy się wyżyć ekstremalnie. W 2000 roku byliśmy inicjatorami odszukania i penetracji Głownej Kluczowej Sztolni Dziedzicznej w Zabrzu. Slad po niej zaginął w pierwszych latach powojennych, a o istnieniu jej pamietali tylko nieliczni. Jest to perła wśród zabytków techniki przemysłowej i górniczej. Jako jedni z pierwszych w kraju podjęliśmy wyzwanie szkolenia płetwonurków wśród osób z porażeniem kończyn dolnych czyli tzw. „niepełnosprawnych” Zajęcia które prowadziliśmy przez dwa lata w Górnośląskim Centrum Rechabilitacji w Reptach cieszyły się niesłabnącym zainteresowaniem. Stałymi punktami programu naszej działalnosci był rokroczny udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, spotkania z mlodzieżą i prezentacje sprzętu nurkowego. Nadal na rózne prosby prowadzimy akcje poszukiwawcze pod wodą.

(....z przymrużeniem oka)
Ilość sprzętu którym dysponowaliśmy spowodował konieczność zakupu jakiegoś pojazdu zdolnego do przewiezienia 1,5 tony. Zebralismy kasę i wysłalismy kolegę po zakup mikrobusa...... Wrócił po dwóch dniach ogromnym wojskowym Starem z demobilu!!!. Zbaranieliśmy!!!!! Star był fajny, ale na diabła nam taka krowa?! Tym bardziej ze zamontowana była w nim kompletna łacznica telefoniczna.... Ponowna zrzutka na mikrobusa, i..... znowu górą militarne zapędy kumpla. Tym razem wojskowy Uaz. Kilkakrotne proby zakupu mikrobusa zakończyły się ściągnięciem do nas dwóch pojazdów pancernych, trzech potężnych ciężarówek wojskowych, armaty przeciwlotniczej, kuchni polowej , i wielu innych pojazdów w kolorze khaki.

(...teraźniejszość)
Mając parę pojazdów militarnych i bardzo dobre zaplecze logistyczne takie jak: namioty wojskowe, łózka polowe, materace, agregaty prądotwórcze, kuchnie polową moglismy się pokusic o zorganizowanie czegoś naprawdę dużego. Zorganizowalismy już dwie edycje Zlotu Pojazdów Militarnych w Zabrzu pod kryptonimem „Grupa Śląsk) z których mamy doskonałe recenzje ( Militarni.pl S.P.A.T. Polonia Militaris Motoskansen.pl Gieldasamochodowa.com Powiat Pszczyna Foto Pless TS Temida ). Bralismy również udział w wielu imprezach militarnych na terenie calego kraju ( „Misje Wykonane” )

(....przyszłość)
Nasza działalność spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Posypało się wiele propozycji aby naszymi pojazdami uswietnić rózne imprezy, nie tylko festyny, ale również typowo rodzinne jak np. śluby i wesela. Wychodząc naprzeciw zainteresowaniu powstała Mała Armia „Grupa Śląsk” która chciałaby Państwu zaproponować wspólną zabawę. Oferujemy pomoc w organizowanych imprezach integracyjnych. Mała Armia dysponując bogatym sprzętem logistycznym pomoże Państwu w organizacji jedno lub parodniowych obozów integracyjnych. Naszym atutem jest kadra zdyscyplinowanych fachowców gwarantujących całkowite bezpieczeństwo i doskonałą zabawę dla ludzi chcących się sprawdzić w ekstremalnych warunkach.


Naszym dobrym partnerem jest Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku.

Lubimy Planetarium :)
© Hosting dla firm   

Warto zobaczyć: Fitness Ruda Śląska, Kamerowanie