#RBI
  *news
  *plebiscyt EchaMiasta
  *sponsorzy
  *patronat
  *press room
 #Galeria
 #Po co to wszystko
 #Video
 #Historia
  *nasze gwiazdy
  *laureaci
  *RBI 2001
  *RBI 2002
  *RBI 2003
  *RBI 2004
  *RBI 2005
  *RBI 2006
  *prasa
  *opinie
 #Forum
 #Organizator
 #Polecamy

  Mateo Colon - IV edycja

Historia zespołu? Muzycy Mateo Colon odpowiadają prosto: "Historia jakich wiele. W '94 wszyscy gdzieś tam graliśmy, rozrzuceni po różnych, mniej lub bardziej znanych kapelach. Taki na przykład Mirosław Cichos (gitara) nagrał kilka płyt z formacją Necrophobic, Free Men, a także jako muzyk sesyjny z jakimiś dziwacznymi projektami. Albo, dla innego przykładu, Marek Kamiński (bębny, gary, instrumenty perkusyjne - zwał jak zwał) działał w zespole Mash, później Necrophobic. Najważniejsze jednak, że Artur Spyra ( tzw. wokalista) i Wiesław Krauze (gitbass) tworzyli większość bandu punkowego Wesołe Linoleum". I tutaj zaczyna się właściwa historia Mateo Colon. Arturro i Wiesław postanowili zwerbować do studia Pana Mirka - i tak już zostało (nazwa kapeli się zmieniła na nieco bardziej dramatyczną: Niemy Krzyk). Wiadomo, z perkusistami jakoś tak już jest, że zawsze są z nimi kłopoty. Przewinęło się ich z dziesięciu - w końcu Marek postanowił, że to co zespół wówczas grał, może mu się przy odrobinie dobrej woli spodobać. Ostatecznie postanowiono do kogoś zadzwonić - wybór padł na Doktora Śmierć (gitara) - i zapytać, czy by może tak przypadkiem nie pograł. Pograł. Zgodnie z logiką tego procesu zmieniła się nazwa kapeli. Tak właśnie narodził się mateo colon. Ostateczny, skrystalizowany i dojrzały (chyba, że zajdą jakieś zmiany)

Muzyka ewoluowała wraz z pojawianiem się coraz to nowych negatywnych obszarów elementu: od fascynacji Toy Dols, przez nieśmiałe próby zmetalizowania tego, po to co grają dzisiaj. To co proponują na koncertach jest wynikiem zderzenia, kompilacji preferencji członków zespołu, podejścia do zjawiska muzyki jako takiej. Swoją grę określają mianem: czad, napierdalanka, żywioł, trash, core, troche bluesa i reagge dla rozluźnienia - jak mówią: dojrzeliśmy do własnej muzy. Aha, jeszcze teksty. Jako, że nie zawsze forma ich ekspresji pozwala na interpretację treści, warto wiedzieć o czym śpiewają. Otóż o różnych rzeczach i zjawiskach (oczywiście istotnym elementem jest śmierć w różnych aspektach).

Ich sukcesy? - Graliśmy tam i siam, Kluby, knajpy, festiwale (m. in. Wegorzewo), przeglądy, radio, tiwi też! Sukces, Szanowni Państwo, to jest wtedy, kiedy wszyscy na koncercie się dobrze bawią (podkreślając różnice między rozbierznością zabawy z kwestiami finansowymi oczywiście).

Materiały pochodzą ze strony: www.mateocolon.prv.pl


Naszym dobrym partnerem jest Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku.

Lubimy Planetarium :)
© Hosting dla firm   

Warto zobaczyć: Fitness Ruda Śląska, Kamerowanie